O tetování

Co to je | Výběr motivu | Péče | Tetování & stáří

Co to je?

Tetování je proces, při kterém je narušována integrita lidské kůže. To znamená, že jehla proniká do kůže a je to bolestivé. Bolest při tetování vnímá každý člověk jinak a intenzitu ovlivní také místo, které si necháváte tetovat.

Výběr motivu

Pro někoho jednoduchá věc, pro druhého nadlidský výkon. Hodně lidí by tetování chtělo, ale nevědí co a nebo nejsou výtvarně zdatní, aby si vlastní návrh vymysleli / nakreslili sami, a proto existují lidé, kteří nabízí své služby právě při tvorbě návrhu originálního tetování. Já návrhy na tetování také dělám. Jinak jako motiv smí být použita fotka, obrázek z internetu, kresba…

Osobně dávám přednost tetováním, které mají pro člověka nějaký význam, smysl nebo nějakým způsobem vystihují jeho osobnost, ale ovšem jsou i lidé, kteří si nechají vytetovat první obrázek, který na internetu najdou a líbí se jim.

Tetování by nemělo být v budoucnu překážkou a už vůbec ne při kariérním růstu. Je tedy důležité volit takové místo, kde vám to nebude bránit při hledání práce nebo osobním rozvoji. Je tedy lepší volit části těla, která snadno zakryjete oděvem nebo módními doplňky. Pokud ovšem víte, že vás tetování nebude v žádném případě omezovat, není důvod se obávat tetování krku, dlaní a nebo tváře.

Tetování je vlastně taková vzpomínka na určité životní kapitoly, i když si necháte vytetovat něco, čeho později litujete, pořád to poukazuje na to, jací jste byli a jak moc jste se změnili. Na takové časy byste měli vzpomínat s úsměvem.

Před tetováním

Na tetování by měl jít člověk zdravý a v plné síle, žádná viróza, teploty, atd… Lidé s krví přenosným onemocněním by si měli sáhnout na svědomí a o tetování ani nežádat. Klient by neměl mít v sobě žádné léky proti bolesti (Paralen, Ibalgin, aj.), a také by měl dát vědět tatérovi, pokud bere léky na ředění krve.

Den před tetováním by si měl člověk, chystající se na sezení, odpustit alkohol. V den samotného tetování by bylo fajn zříct se také kofeinu.

Péče

Po provedení tetování se zasažené místo přelepí ochrannou fólií (filmem), která chrání proti infekci a na těle by se měla ponechat po dobu 6 dnů. Po odstranění fólie je tetování z 80% zahojeno. Důležité je kerku opláchnout studenou vodou, osušit čistým ubrouskem, ručníkem nebo utěrkou, nechat přibližně 15 min na vzduchu (odpočinout) a namazat Bepanthenem Plus, kokosovým / mandlovým olejem, speciálním “tattoo máslem” nebo lékařskou vazelínou.

!! Mazat NE málo, aby místo nebylo suché, ale NE moc aby tetování nezačalo mokvat. Takže mazat, jak se říká, tak akorát !!

Když budete mazat moc, tak dojde, jak jsem psal výše, k mokvání tetování, z toho stejného důvodu by se nemělo dlouze máčet ve vodě. Když budete mazat málo, dojde k vyschnutí pokožky, které způsobí popraskání stroupků a vypadání barvy.

!! Neloupat stroupky, které se smí (ale nemusí) objevit na tetování. Po pár dnech vlivem hojení začne tetování svědit, neškrábat !!

Je nezbytné se vyvarovat koupaní (hlavně v bazénech, mořích, řekách), posilovně a soláriím. To platí minimálně pro první měsíc hojení.

Pokud jste neporušili žádný z výše uvedených bodů a přesto si myslíte, že něco není v pořádku, tak neváhejte a kontaktujte mě.

Tetování & stáří

Každý kdo má, nemá a chce nebo o tetování uvažuje určitě slyšel poznámku: “A jak to bude vypadat, až budeš starý…?!”. Je třeba si uvědomit, že takovou otázku pokládají naši prarodiče, kteří vyrůstali v tom, že potetovaný člověk je kriminálník nebo námořník. V dnešní době s úrovní tetovacích strojků a kvalitou tetovacích barev se není čeho bát. Dokonce si troufám říct, že na starém člověku buce tetování pořád ta nejpěknější věc.